Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server 14

Finančná správa na SIAF 2017

BRATISLAVA –17.08.2017: Finančná správa nebude ani tento rok chýbať na prestížnom podujatí Medzinárodné letecké dni SIAF 2017. Pre návštevníkov sme pripravili množstvo zaujímavých ukážok. Brány letiska Sliač sa pre SIAF 2017 otvoria v posledný augustový víkend – sobotu 26.08. a nedeľu 27.08.

Novinkou tohtoročnej prezentácie finančnej správy na Medzinárodných leteckých dňoch budú interaktívne aktivity. Najmä detskí návštevníci si budú môcť vyskúšať konkurz na colníka: prekonávanie prekážkovej dráhy a prezentáciu fyzických schopností. Zapojiť sa budú môcť aj do výkonu colnej kontroly – colného dohľadu osobného motorového vozidla. Iba na SIAF budú mať návštevníci možnosť sledovať colníkov v akcii pri zásahu proti pašovaniu nelegálneho tovaru v kamióne, alebo si vyskúšať vyvaliť dvere baranidlom.

Na svoje si prídu aj milovníci histórie. Okrem dobových uniforiem bude finančná správa prezentovať aj výzbroj a výstroj colníkov. Lákadlom bude aj služobný motorový čln, ktorý stráži prírodnú vodnú hranicu a bežne zasahuje na Dunaji.

Svoje umenie predvedie opäť čestná jednotka – útvar finančnej správy, ktorý reprezentuje finančnú správu na oficiálnych akciách. Návštevníkom predvedie ukážky nácviku pochodu, nástupu, vítanie hostí či podanie hlásenia.

Finančná správa nezabúda ani na proklientský prístup. Zamestnanci call centra finančnej správy ukážu návštevníkom, ako môžu s nami komunikovať elektronicky, či už pri podávaní daňových priznaní alebo colných vyhlásení. Záujemcom naši colníci a daniari zároveň vysvetlia, ako fungujú elektronické mobilné aplikácie, ktoré im uľahčia komunikáciu s finančnou správou.

A ani na tohoročnom SIAF-e nebudú chýbať stálice:

  • mobilné skenovacie zariadenie s ukážkou skenovania dopravného prostriedku
  • mobilné zariadenie na meranie jadrového a rádioaktívneho tovaru
  • prezentácia zaujímavého tovaru, ktorý FS zaistila v rámci daňového dozoru alebo colného dohľadu
  • ukážka služobného zákroku s použitím donucovacích prostriedkov

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 123 kB; nové okno]

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Poslaním FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Úspešný výber daní a ciel a efektívny boj proti daňovými podvodom priniesol v uplynulých rokoch do štátnej pokladnice viac ako 2,66 miliardy eur. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk.

(17. 08. 2017)

Archív noviniek