Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W5

Cez širokorozchodnú trať v Čiernej nad Tisou sa v noci pokúsili prepašovať desiatky tisíc kusov cigariet

MICHALOVCE – 13. 08. 2015: Colníci Colného úradu Michalovce odhalili v noci v Čiernej nad Tisou v podvozkoch nákladného vlaku vstupujúceho z Ukrajiny po širokorozchodnej trati 31 680 kusov pašovaných cigariet. Finančný únik na cle a daniach predstavuje 4 306,45 eur.

Dňa 13.08.2015 v skorých ranných hodinách na železničnom colnom hraničnom priechode v Čiernej nad Tisou odhalili colníci nelegálny dovoz cigariet v nákladnom vlaku vstupujúcom po širokorozchodnej trati na územie Slovenska z Ukrajiny. Vlaková súprava so 73 vagónmi so železnou rudou a železorudnými peletami smerovala od ukrajinského odosielateľa na Slovensko a do Čiech s prekládkou v Čiernej nad Tisou.

Pri vykonávaní colnej kontroly vlakovej súpravy, pri fyzickej kontrole podvozkov vagónov našli colníci v konštrukčných dutinách podvozkov siedmych vagónov v čiernych igelitových obaloch ukryté cigarety čínskej značky v celkovom množstve 31 680 kusov (158,5 kartónov), balené v spotrebiteľskom balení po 20 ks, označené kontrolnou známkou DUTY FREE.

Finančný únik na cle a spotrebnej dani bol vyčíslený na 4 306,45 eur.

Prípad bol vzhľadom na podozrenie zo spáchania trestného činu, ktorého sa mala dopustiť zatiaľ neznáma osoba tým, že nezákonne prepravila na územie SR tabakové výrobky, postúpený miestne príslušnému vyšetrovateľovi Kriminálneho úradu finančnej správy.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 199 kB; nové okno]

(13. 08. 2015)

Archív tlačových správ