Preskočiť na hlavný obsah

Ukryté škatuľky cigariet colníci odhalili

BRATISLAVA – 21.06.2021: Príslušníci finančnej správy z Colného úradu Bratislava zadržali viac ako tisíc škatuliek cigariet rôznych značiek. Našli ich pri kontrole vozidla s bulharským evidenčným číslom. Vodič však priznal len 150 spotrebiteľských balení cigariet (SBC). Zvyšné škatuľky colníci našli ukryté na rôznych miestach vo vozidle.

Na diaľničnom hraničnom priechode Čunovo zastavila hliadka Stanice CÚ Bratislava motorové vozidlo červenej farby s bulharským evidenčným číslom, ktoré šoféroval 27-ročný občan Bulharska. Príslušníci finančnej správy pristúpili ku kontrole vozidla. Na otázku, či sa vo vozidle nachádzajú SBC, vodič odpovedal kladne. Colníckom ukázal igelitovú tašku, v ktorej sa nachádzalo 150 škatuliek značky Parliament.

Príslušníci finančnej správy však na ďalšiu otázku, či vodič nepreváža iné škatuľky cigariet, dostali zápornú odpoveď. Vozidlo však kompletne skontrolovali a cigarety našli. Ukryté boli pod prednými sedadlami vozidla a taktiež v cestovných taškách v batožinovom priestore. Spolu objavili 400 škatuliek značky Marlboro RED, 199 Marlboro Gold, 100 Marlboro Touch 100, 100 Rothmans Gold, 180 Parliament. Únik na spotrebnej dani predbežne vyčíslili na 2 418,77 eur.

Na základe nájdeného množstva vzniklo podozrenie z páchania trestného činu, a preto sa prípadom ďalej zaoberá Kriminálny úradu finančnej správy.

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Úlohou FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Úspešný výber daní a ciel a efektívny boj proti daňovými podvodom priniesol v uplynulých rokoch do štátnej pokladnice viac o približne 3,7 miliardy eur. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk.

(21. 06. 2021)

Archív noviniek