Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W5

Skener odhalil ukrajinské cigarety

PREŠOV 14.06.2013: Viac ako 3 500 cigariet odhalili colníci a policajti počas spoločnej akcie. Tri dni kontrolovali kamióny a dodávky pri poľských hraničných priechodoch. Spolu zröntgenovali viac ako 80 vozidiel.

Kontroly boli pri hraničných priechodoch Vyšný Komárnik, Becherov, Palota. Do akcie zameranej na nelegálnu prepravu tovaru a osôb bol okrem iného nasadený mobilný skener, bioradar či notebook na odhaľovanie falošných cestovných dokladov. Nechýbal ani služobný pes – špecialista na vyhľadávanie tabaku a tabakových výrobkov. Colníci sa pri kontrole prepravovaného tovaru zamerali najmä na ochranu a bezpečnosť zdravia spotrebiteľov, na odhaľovanie porušovania práv duševného vlastníctva (fejky) a na odhaľovanie nelegálnej prepravy tovaru. Pre políciu bola priorita odhaľovanie nelegálnych migrantov.

Úspešné hľadanie zaznamenali colníci na druhý deň, keď pomocou skenovacieho zariadenia zistili, že v bočnej stene vozidla sa pod čalúnením nachádza 18 kartónov cigariet označených ukrajinskou kontrolnou známkou. Únik na spotrebnej dani prestavuje výšku 333 eur. 

Počas trojdňovej akcie bolo zastavených cca 680 vozidiel, z nich bolo vytypovaných 83 vozidiel, ktoré prešli aj röntgenovou kontrolou. Nie všetci vodiči boli pri kontrole ochotní spolupracovať. Vodič ukrajinskej dodávky napríklad nesúhlasil so skenovaním svojho vozidla. Až pod hrozbou uloženia blokovej pokuty za neuposlúchnutie výzvy colníka, súhlasil vodič s kontrolou vozidla.

(14. 06. 2013)

Archív tlačových správ