Preskočiť na hlavný obsah

Finančná správa testuje svojich príslušníkov

BRATISLAVA – 22.1.2021: Možnosť zapojiť sa do celoplošného skríningu na ochorenie Covid-19 využila aj finančná správa. Od včera testuje svojich zamestnancov v krajských mestách. Túto možnosť využije vyše 60 percent zamestnancov. Zvyšní príslušníci finančnej správy sa rozhodli nechať otestovať v miestach bydliska.

Finančná správa zorganizovala testovanie príslušníkov finančnej správy. Napriek krátkosti času zabezpečila skríning príslušníkov vo všetkých krajských mestách. Podarilo sa jej to aj vďaka ochote a rýchlej reakcii samospráv a Ministerstva vnútra, ktoré zastrešujú mobilné odberové miesta finančnej správy.

Skríning odštartoval v jednotlivých krajských mestách postupne už vo štvrtok a bude trvať do nedele 24. januára (vrátane). Dnešné testovanie je na všetkých našich odberných miestach plynulé a bez zdržaní. Výsledky testovania vykazujú priebežne veľmi nízku mieru pozitivity, napríklad v Bratislave sme medzi príslušníkmi finančnej správy doteraz nezaznamenali žiaden pozitívny výsledok testu.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 121 kB; nové okno]

Informácia: K tlačovej správe prislúcha tiež fotogaléria

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Úlohou FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Úspešný výber daní a ciel a efektívny boj proti daňovými podvodom priniesol v uplynulých rokoch do štátnej pokladnice viac o približne 3,7 miliardy eur. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk

(22. 01. 2021)

Archív noviniek