Preskočiť na hlavný obsah

Pre stavebné práce bude obmedzená premávka na slovensko-ukrajinskom hraničnom priechode Ubľa – Malyj Bereznyj

MICHALOVCE – 06.06.2024: Na slovensko–ukrajinskom cestnom hraničnom priechode Ubľa – Malyj Bereznyj bude od 10.06.2024 do odvolania dočasne obmedzená premávka z dôvodu realizácie stavebných prác.

Colný úrad Michalovce upozorňuje cestujúcu verejnosť, že na colnom hraničnom priechode Ubľa – Malyj Bereznyj  bude od 10. júna 2024 dočasne obmedzená premávka z dôvodu vykonávania stavebných prác.

V rámci modernizácie hraničného priechodu budú realizované stavebné práce súvisiace s implementáciou Entry/Exit systému. Ide o nový celoeurópsky informačný systém snímania biometrie tváre a štyroch odtlačkov prstov u štátnych príslušníkov tretích krajín, ktorým sa nahradí súčasné manuálne označovanie cestovných pasov odtlačkom pečiatky.

Počas vykonávania prác bude prevádzka prerušená iba v jednom smere. Vybavovací proces bude presmerovaný a funkčný jazdný pruh vozovky pre vstup na územie SR a výstup z územia SR bude vyznačený dočasným dopravným značením. Vodičov, cyklistov a peších cestujúcich žiadame o zvýšenú pozornosť pri prestupe štátnej hranice a dodržiavanie dočasného dopravného značenia a pokynov službukonajúcich príslušníkov finančnej správy a policajného zboru. 

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 96 kB; nové okno]

Finančná správa upozorňuje, že z dôvodu realizácie stavebných prác sa môžu zvýšiť čakacie doby pri vstupe a výstupe na/z územia EÚ. Ďakujeme za pochopenie a trpezlivosť.

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Poslaním FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk.

(06. 06. 2024)

Archív noviniek