Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server 11

Slovák prevážal marihuanu

TRNAVA/VEĽKÝ MEDER –11.12.2015: Colníci z Veľkého Medera pri bežnej kontrole v obci Medveďov našli v osobnom motorovom vozidle semiačka a sušenú rastlinu. Upozornil na ňu služobný pes vycvičený na vyhľadávanie psychotropných a omamných látok.

Colníci z Veľkého Medera počas bežnej kontroly v obci Medveďov zastavili osobné motorové vozidlo so slovenským evidenčným číslom, ktoré viedol občan slovenskej národnosti. V aute sa nachádzal i spolujazdec, taktiež slovenskej národnosti. Počas kontroly psovod z Veľkého Medera nasadil služobného psa zameraného na vyhľadávanie omamných a psychotropných látok. Zmena správania psa vzbudila u colníkov podozrenie z prepravy nelegálneho tovaru. Predpoklad sa potvrdil, v batohu na prednom sedadle, ktorý patril spolujazdcovi sa nachádzali semiačka a sušené listy marihuany. Prípad bol odovzdaný Kriminálnemu úradu Finančnej správy.

„Trnavskí colníci majú aktuálne troch služobných psov Miru, Zitu a Amiru, ktoré zapájajú do akcií pri kontrolách tovaru a dopravných prostiedkov v celom Trnavskom kraji a v prípade potreby aj mimo neho. Vycvičené sú na vyhľadávanie tabaku, cigariet a drog. Počas posledného týždňa ide už o tretí prípad, kedy služobný pes Colného úradu Trnava upozornil na omamné a psychotropné látky,“ dodala Zlochová.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 195 kB; nové okno]

(11. 12. 2015)

Archív tlačových správ