Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server 14

Služobný pes HUTCH opäť bodoval

NITRA – 05.09.2017: Nitrianski colníci za pomoci služobného psa HUTCHA odhalili nelegálnu prepravu omamných a psychotropných látok. Na hraničnom priechode Šahy pri cestnej kontrole osobného motorového vozidla zistili, že vodič so svojou spolujazdkyňou v tomto vozidle preváža pod sedadlom vodiča aj viac ako tri gramy marihuany. Prípad bol postúpený na ďalšie konanie OO PZ Šahy.   

Hliadka nitrianskych colníkov spolu so služobným psom HUTCHOM , špeciálne vycvičeným na vyhľadávanie drog a omamných a psychotropných látok, vykonala dňa 1. septembra 2017 v popoludňajších hodinách na hraničnom priechode Šahy kontrolu osobného motorového vozidla, v ktorom sa nachádzali 26 ročný vodič zo Zvolena a o tri roky mladšia spolujazdkyňa z Bánoviec nad Bebravou. Služobný pes HUTCH označil miesta pod sedadlom vodiča a v lakťovej opierke ako miesta, kde by sa mali nachádzať drogy či omamné a psychotropné látky. Následne vodič motorového vozidla uviedol, že v lakťovej opierke prepravuje fajku, rastlinné semiačka v počte 6 kusov, zmes sušeného tabaku a zelenej sušenej rastliny v množstve cca dva gramy a pod sedadlom vodiča cca tri gramy sušiny rastliny zelenohnedej rastliny, ku ktorej uviedol, že sa jedná o marihuanu. Tovar ako aj celý prípad bol odovzdaný na ďalšie konanie OO PZ Šahy. 

Služobný pes Hutch je belgický malinois, ktorý je na Colnom úrade Nitra využívaný najmä pri cestných kontrolách na vyhľadávanie nelegálne prepravovaných grog a omamných a psychotropných látok. Okrem viacerých záchytov v rámci vykonávaných kontrol dosahuje výborné výsledky aj kynologických súťažiach. Na jubilejnom 40. ročníku medzinárodných Majstrovstiev Zboru väzenskej a justičnej stráže v špeciálnej kynológii za účasti 25 psov zo Slovenska a okolitých krajín obsadil v celkovom poradí 1. Miesto. 

 

 

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Poslaním FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Úspešný výber daní a ciel a efektívny boj proti daňovými podvodom priniesol v uplynulých rokoch do štátnej pokladnice viac ako 2,5 miliardy eur. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 203 kB; nové okno]

(05. 09. 2017)

Archív noviniek