Preskočiť na hlavný obsah

Finančná správa opäť v prvej línii

BRATISLAVA – 29.10.2020: Finančná správa bude súčasťou operácie Spoločná zodpovednosť. Poskytne svoje kapacity a pomoc počas najbližšieho víkendu pri celoplošnom testovaní občanov na ochorenie COVID-19. Poskytujeme tak súčinnosť Ozbrojeným silám SR pri zabezpečení tejto náročnej logistickej operácie.

Príslušníci finančnej správy sa rovnako ako počas prvej vlny epidémie koronavírusu postavia do prvej línie. Takmer 250 ich bude priamo pomáhať pri celoplošnom testovaní obyvateľstva. Z tohto počtu bude 115 dvojčlenných hliadok ozbrojených príslušníkov vypomáhať so zabezpečením hladkého priebehu testovania. Ďalších 16 neozbrojených príslušníkov finančnej správy bude počas akcie plniť úlohy regionálnych koordinátorov.

Všetky hliadky majú počas trvania operácie celoslovenskú pôsobnosť. Nasadení ozbrojení príslušníci v prvej línii budú v služobnej rovnošate a vybavení ochrannými pracovnými prostriedkami. Nasadzovať ich budeme podľa potreby a pokynov Spoločného operačného centra CORONA Ministerstva obrany SR. V prípade nedostatku personálu, potrebného pri testovaní, je finančná správa pripravená navýšiť počty príslušníkov.

Počas prvej vlny pandémie COVID-19 naši ozbrojení príslušníci pomáhali kolegom z Policajného zboru SR a podieľali sa na kontrole opatrení na hraničných priechodoch.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 276 kB; nové okno]

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Úlohou FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Úspešný výber daní a ciel a efektívny boj proti daňovými podvodom priniesol v uplynulých rokoch do štátnej pokladnice viac o približne 3,7 miliardy eur. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk.

(29. 10. 2020)

Archív noviniek