Preskočiť na hlavný obsah

Spoločné akčné dni v spolupráci s políciou

Znak finančnej správy Logo Národnej kriminálnej agentúry Logo Policajného zboru Slovenskej republiky

Počas minulého októbra realizovali príslušníci NAKA PPZ a finančnej správy v súčinnosti s KR PZ Žilina spoločné akčné dni, ktoré boli zamerané na odhalenie sofistikovaných úkrytov vo vozidlách a pašovanie omamných a psychotropných látok, odhaľovanie nelegálnej migrácie, či kontroly osôb a vozidiel na hraničných priechodoch Slovenskej republiky.

Počas akčných dní boli kontrolované motorové vozidlá prichádzajúce na územie Slovenskej republiky z Poľska a Českej republiky. Celkovo bolo v priebehu 2 dní skontrolovaných 267 vozidiel a 285 osôb.

Do akcie sa zapojilo 28 európskych krajín, zadržaných bolo 382 ľudí a začatých 130 nových vyšetrovaní. Aktivity zamerané na zvýšené kontroly na vonkajších hraniciach EÚ, ale aj vo vnútrozemí, boli koordinované Španielskom a Europolom a podporili ich organizácie ako Eurojust, Interpol, Frontex, Selec a iné medzinárodné organizácie. Do vykonávaných aktivít bolo celkovo zapojených takmer 16 000 príslušníkov, či už polície alebo colnej správy z vybraných krajín.

Celkové výsledky:

  • 74 924 ľudí skontrolovaných
  • 998 prehľadaných miest
  • 32 665 kontrolovaných vozidiel
  • 2004 balíkov/parciel skontrolovaných
  • 382 zatknutí: 159 v súvislosti s nelegálnou migráciou, 112 drogová trestná činnosť, 38 obchodovanie so zbraňami, 2 v súvislosti s obchodovaním s ľuďmi, 72 iná trestná činnosť
  • 2476 odhalených nelegálnych vstupov
  • Záchyty zahŕňali – 106 rôznych typov zbraní a streliva, stovky kilogramov drog

Dokument:

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Úlohou FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk.

(09. 11. 2022)

Archív noviniek