Preskočiť na hlavný obsah

Finančná správa prehĺbi spolupráci s elitnými vojakmi

ŽILINA – 20.09.2023: Finančná správa bude užšie spolupracovať s 5. plukom špeciálneho určenia v oblasti vzdelávania a výcviku. Obe strany sa k tomu zaviazali v rámci Dohody o spolupráci, ktorú v utorok podpísal prezident finančnej správy Jiří Žežulka a veliteľ Síl pre špeciálne operácie OS SR brigádny generál Jaroslav Krám.

Spolupráca medzi finančnou správou, konkrétne Kriminálnym úradom finančnej správy (KÚFS) a žilinským 5. plukom špeciálneho určenia sa prehĺbi. V prípade oboch ide o elitné útvary, ktoré sú cvičené na plnenie špeciálnych úloh v záujme Slovenskej republiky. Vzájomná výmena skúseností tak bude prospešná pre obe strany.

V rámci podpísanej dohody sa obe strany dohodli, že budú užšie spolupracovať v rámci vzdelávania a výcviku. Konkrétne si budú vymieňať skúsenosti v oblasti prípravy na plánovanie a vykonávanie akcií s využitím špeciálnej techniky, ochrany a sprevádzania určených osôb, v oblasti streleckej, zdravotnej a taktickej prípravy. „Teší ma, že finančná správa podpísaním tejto dohody získala nového významného partnera, ktorý má aj bohaté skúsenosti z operácii v zahraničí. Verím, že táto spolupráca prinesie finančnej správe nové poznatky z oblasti výcviku vďaka čomu bude môcť zdokonaliť plánovanie a taktiku zásahov ozbrojených príslušníkov zaradených na Kriminálnom úrade finančnej správy,“ zhodnotil prezident finančnej správy Jiří Žežulka.

„Podpisom dohody s finančnou správou sme začali ďalšiu novú spoluprácu. V tejto kooperácii sa budeme zameriavať na vzdelanie a výcvik pri akciách s použitím špeciálnych techník,“ povedal po podpise zmluvy veliteľ slovenských Síl pre špeciálne operácie brigádny generál Jaroslav Krám. „Zároveň dôjde k výmene skúsenosti aj v streleckej, zdravotnej a technickej príprave. Na túto spoluprácu sa veľmi teším,“ doplnil veliteľ žilinského 5. pluku špeciálneho určenia plukovník Peter Žochňák.

Dokument:

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Úlohou FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk.

(20. 09. 2023)

Archív noviniek