Preskočiť na hlavný obsah

Z Číny si objednal desiatky párov značkových tenisiek, poslali mu napodobeniny

ŽILINA – 23.09.2021: Na žilinskej vyclievacej pošte zaistili príslušníci finančnej správy 36 párov športovej obuvi, ktoré si objednal muž z Martina. Keďže sa preukázalo, že sú napodobeninami, zásielky z Číny mu už doručené nebudú.

Dovoz prvej z 18 zásielok športovej obuvi svetoznámej značky pre martinského objednávateľa zastavili príslušníci finančnej správy na žilinskej vyclievacej pošte. Urobili tak po tom, ako pri kontrole zistili, že vykazuje znaky falzifikátov. Rovnaké podozrenie mali aj pri ostatných zásielkach určených pre tohto adresáta, ktoré prišli na preclenie. Tenisky boli balené po dva  páry v rôznych veľkostiach. 

Oslovený držiteľ ochrannej známky potvrdil, že obuv je označená reprodukciou ochrannej známky, čím došlo k porušeniu práv duševného vlastníctva. Desiatky párov tenisiek zaistili pracovníci a k adresátovi sa už nedostanú, ale budú zlikvidované.   

Do skladu žilinského colného úradu so zadržaným tovarom počas tohto roka pribudli viaceré falzifikáty, a to napríklad vonné sviečky, kocky hlavolamov, stavebnice, kabelky, textil aj obuv. Našli ich príslušníci finančnej správy v Žilinskom kraji v predajniach aj osobnom vozidle, ktoré zastavili na ceste. Zaistené veci, ktoré nebude možné použiť na humanitárne účely, zničia na základe platnej legislatívy.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 125 kB; nové okno]

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Úlohou FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Úspešný výber daní a ciel a efektívny boj proti daňovými podvodom priniesol v uplynulých rokoch do štátnej pokladnice viac o približne 3,7 miliardy eur. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk.

(23. 09. 2021)

Archív noviniek