Preskočiť na hlavný obsah

Stovky falzifikátov športového oblečenia

BRATISLAVA – 24.02.2021: Stovky falzifikátov textilných výrobkov za takmer 18 tisíc eur a takmer 2 kg tabaku do vodných fajok bez kontrolných známok objavili príslušníci finančnej správy z Colného úradu (CÚ) Bratislava. V oboch prípadoch prebieha ďalšie konanie.

Príslušníci finančnej správy z CÚ Bratislava našli v uplynulých dňoch pri kontrole skladových priestorov na Starej Vajnorskej v Bratislave falzifikáty textilných výrobkov prestížnych módnych značiek. V rámci ochrany práv duševného vlastníctva zaistili celkom 239 kusov športového oblečenia, pričom škoda na domácom trhu by predstavovala 17 680 eur.

Išlo o 185 kusov „fejkových“ teplákov známej značky Tommy Hilfiger v hodnote 9 250 eur. Colníci zaistili aj 15 kusov teplákových súprav v sume 600 eur a 3 kusy športových tričiek s dlhým rukávom danej značky za 1 350 eur. Našli aj napodobeniny teplákov značky Balenciaga, pričom v tomto prípade by škoda predstavovala 6 000 eur. Zo skladu odniesli tiež tepláky s označením Pink Pink v počte 12 kusov, pričom predbežná škoda na domácom trhu by bola 480 eur. Vo veci prebieha ďalšie konanie podľa zákona o presadzovaní práv duševného vlastníctva colnými orgánmi. Páchateľom hrozí pokuta až do výšky 67 tisíc eur, prípadne trestné stíhanie.

Ďalší prípad, ktorý bratislavskí colníci v uplynulých dňoch riešili, sa začal sa parkovisku pri čerpacej stanici v Stupave. Hliadka Stanice CÚ Bratislava – centrála urobila kontrolný nákup u fyzickej osoby. Zistila, že má pri sebe tabak do vodných fajok v celkovom množstve 1 950 gramov. Išlo o 9 kusov spotrebiteľských balení bez označenia kontrolnými známkami v hodnote 225 eur. Vlastník dostal blokovú pokutu vo výške 150 eur, únik na spotrebnej dani z tabakových výrobkov činí 149,57 eur.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 125 kB; nové okno]

Informácia: K tlačovej správe prislúcha tiež fotogaléria

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Úlohou FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Úspešný výber daní a ciel a efektívny boj proti daňovými podvodom priniesol v uplynulých rokoch do štátnej pokladnice viac o približne 3,7 miliardy eur. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk.

(24. 02. 2021)

Archív noviniek