Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W6

Takmer 100% spokojnosť s call centrom

BRATISLAVA – 07. 09. 2016: Od začiatku mesiaca môže verejnosť hodnotiť call centrum finančnej správy prostredníctvom nezávislého hodnotiaceho nástroja Staffino. 95% spätnej väzby, ktorá doteraz prišla je pozitívna. Hodnotenie nám poslalo cca 60 daňovníkov. Finančná správa je prvá štátna inštitúcia na Slovensku, ktorá sa do takéhoto systému hodnotenia zapojila.

„Povedzte nám, čo si myslíte o službách, ktoré Vám poskytujeme. Spätná väzba je pre našu prácu veľmi dôležitá a len vďaka nej môžeme byť pre Vás lepší.“ Vedenie finančnej správy sa dlhodobo drží práve takéhoto hesla a preto sme ako prvá štátna inštitúcia na Slovensku zaviedli možnosť hodnotiť call centrum ako v komerčnom sektore. Rovnaký systém používajú napríklad elektrárne či banky.

Moderné call centrum funguje na finančnej správe už viac ako 2,5 roka. Za tento čas sme vybavili stovky tisíc telefonátov, mailových otázok a chatov. Každý deň je daňovníkom k dispozícií viac ako 50 pracovníkov a to v čase od 8,00 – 16,00 hod. Počas špičky na podávanie daňových priznaní fungujú kolegovia na telefóne do polnoci. Od leta 2016 finančná správa zaviedla na call centre nepretržitú prevádzku a to v oblasti technickej pomoci na colných informačných systémoch.

Cieľom vedenia finančnej správy je budovať proklientsky orientovanú organizáciu, ktorá bude pre podnikateľov partnerom. V tomto duchu zaviedla finančná správa od začiatku septembra 2016 nový nástroj na hodnotenie call centra. Prostredníctvom nezávislého hodnotiaceho systému Staffino môže každý daňovník, ktorí príde do kontaktu s našimi operátormi na call centre vyjadriť svoj názor na kvalitu či rýchlosť. Taktiež je možné pochváliť konkrétneho pracovníka a naopak, vyjadriť nespokojnosť napríklad s nedostatočnou odpoveďou.

Za prvé dni fungovania klienti poslali takmer 60 hodnotení, pričom cca 95% spätnej väzby sú pozitívne hodnotenia. Každú jednu pochvalu si vážime a každú pripomienku berieme vážne a snažíme sa zlepšiť. Viac o hodnotení sa dozviete na stránke nezávislého hodnotiaceho nástroja Staffino [nové okno].

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 124 kB; nové okno]

(07. 09. 2016)

Archív noviniek