Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server 11

Stanovisko k zverejnenému videu zo slovensko – ukrajinskej hranice

BRATISLAVA, 06.02.2019: Vyjadrenie finančnej správy k videu, ktoré zverejnil ukrajinský novinár zo slovensko - ukrajinskej hranice.

O zverejnenom videu vieme. Zamestnanca sme identifikovali a vo veci už koná inšpekcia finančnej správy.

Finančná správa dbá na dodržiavanie zákonov, korupciu v radoch finančnej správy netolerujeme. V roku 2013 sme na finančnej správe zaviedli „Program nulová tolerancia korupcie“. Odvtedy bolo preukázaných viac ako 20 prípadov korupčného správania sa zamestnancov finančnej správy spolu na celom Slovensku. Keďže na finančnej správe pracuje 9 300 ľudí, znamená to, že 99% zákony a etický kódex zamestnanca FS nepochybne dodržiava. Odhaľovanie korupcie vo vlastných radoch nie je jednoduché, je potrebné mať priame dôkazy a je nevyhnutná efektívna spolupráca medzi finančnou správou a políciou. V odhalených prípadoch boli zamestnanci FS postavení mimo službu, zároveň boli podané trestné oznámenia na políciu pre prečin zneužívania právomoci verejného činiteľa. Prípady následne rieši polícia.

Vyzývame aj verejnosť, ak má nejaké informácie o korupčnom správaní sa zamestnancov finančnej správy, nech nás neváhajú kontaktovať. Aj na základe aspoň základných informácií (napríklad dátumu, miesta) vieme preveriť podozrenia a vyvodiť zodpovednosť v prípade páchania korupcie. Či už ide o korupčné správanie sa vlastných zamestnancov, alebo akékoľvek iné snahy obchádzania zákona, takéto správanie sa je v každom prípade neakceptovateľné.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 196 kB; nové okno]

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Úlohou FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Úspešný výber daní a ciel a efektívny boj proti daňovými podvodom priniesol v uplynulých rokoch do štátnej pokladnice viac o približne 3,7 miliardy eur. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk.

(06. 02. 2019)

Archív noviniek