Preskočiť na hlavný obsah

Z predajní stiahli stavebnice a športovú obuv

ŽILINA – 14.02.2023: Príslušníci finančnej správy z Trstenej pri kontrole prevádzok v oravskom regióne zaistili napodobeniny stavebníc a športovej obuvi. Nakoľko nespĺňali ani požiadavky na darovanie na humanitárne účely, tovar bude zlikvidovaný.

Príslušníci finančnej správy, ktorí sa zamerali na kontrolu dodržiavania predpisov o duševnom vlastníctve v oravskom regióne, našli v 2 prevádzkach „značkové“ výrobky, ktoré sa už na prvý pohľad líšili od originálov. Rozdiel videli vo vyhotovení, dizajne a vyobrazení ochrannej zámky. 

Predmetom podozrenia na falzifikáty bola športová obuv a stavebnice, ktoré boli ponúkané na predaj zákazníkom. Kontrolujúci ich zaistili a poslali na odborné posúdenie. Zástupcovia držiteľov ochranných známok potvrdili, že výrobky nie sú originály. 

Aj keď za určitých podmienok stanovených zákonom takýto tovar môže byť poskytnutý na humanitárne účely, zadržané napodobeniny na to nespĺňali predpísané požiadavky. Okrem toho, že porušením práv duševného vlastníctva vznikla majiteľom značiek finančná ujma, nie je možné ani zaručiť ich zdravotnú nezávadnosť a bezpečnosť. Preto budú zlikvidované.     

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 127 kB; nové okno]

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Úlohou FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk.

(14. 02. 2023)

Archív noviniek