Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W6

Colníci v Ružomberku zadržali falzifikáty detskej plastovej stavebnice známej značky

ŽILINA – 02. 01. 2018: Colníci v Ružomberku pri colnom konaní zadržali 104 sád stavebnicových hračiek z plastov známej značky pre podozrenie, že došlo k porušeniu práv duševného vlastníctva.

Stavebnice rôznych druhov si z Číny chcela zaobstarať spoločnosť, ktorá ich podľa vlastného vyjadrenia plánovala darovať zamestnancom a ich rodinným príslušníkom a spolupracovníkom k výročiu firmy. Nemali byť teda predmetom predaja konečnému spotrebiteľovi. Zástupcovia firmy však zostali nepríjemne prekvapení, keď im colníci pri kontrole predloženého tovaru oznámili, že vykazuje znaky falzifikátov a dovoz musia pozastaviť.

Colníci nechali prípad posúdiť držiteľovi autorských práv, ktorý potvrdil, že sa jedná o tovar významným spôsobom zasahujúci do práv k autorským dielam spoločnosti.

Falzifikáty stavebnicových hračiek budú v najbližšom období zničené.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 122 kB; nové okno]

(02. 01. 2018)

Archív noviniek