Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W9

Steroidy v krabici s džúsom

MICHALOVCE – 05. 08. 2015: Na hraničnom priechode Vyšné Nemecké odhalili dnes colníci pri vstupe na Slovensko nelegálny dovoz steroidov. Hormón bol ukrytý v krabici s džúsom v 55 ampulkách.

Dnes v doobedňajších hodinách vstupovalo z Ukrajiny na územie Slovenskej republiky cez colný hraničný priechod Vyšné Nemecké osobné motorové vozidlo s košickými evidenčnými číslami. Šoférovala ho 19-ročná vodička K.P., občianka Ukrajiny, s trvalým pobytom na Slovensku.

Vodička po štandardnej výzve colníka nedeklarovala žiaden dovážaný tovar. Pri fyzickej kontrole batožiny zadného priestoru auta nadobudol kontrolujúci colník podozrenie, že v škatuli s džúsom sa nachádza iný tovar. Batožinu podrobili aj kontrole pomocou mobilného skenovacieho zariadenia, ktorý podozrenie potvrdil.

Po otvorení krabice colníci zistili, že sa v nej nachádza 55 ks ampuliek s obsahom 1 ml neznámej látky označenej Testosteron Propionat. Colníci tovar odoslali Kriminalistickému a expertíznemu ústavu policajného zboru SR v Košiciach. Ak sa preukázalo, že sa v ampulkách nachádzali omamné alebo psychotropné látky, vodičke hrozí trestné stíhanie.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 120 kB; nové okno]

(05. 08. 2015)

Archív tlačových správ