Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server 13

Stratené ovečky

BANSKÁ BYSTRICA/BRATISLAVA – 20.9.2016: Daňoví kontrolóri z Banskej Bystrice vykonali  kontrolu DPH u poľnohospodára. Zistili, že 250 oviec, na ktoré si uplatňoval nadmerný odpočet, sa z košiara záhadne „stratilo“.

Kontrolóri z DÚ Banská Bystrica vykonali daňovú kontrolu nadmerného odpočtu u daňovníka, ktorý sa zaoberá poľnohospodárskou výrobou. Pri nej zistili, že si odpočítal DPH z prijatých služieb za chov a ošetrovanie hospodárskych zvierat, ktoré mal v držbe.

Spoločnosť mala všetky náklady ukážkovo podložené a vydokladované a všetko vyzeralo v poriadku až do momentu, keď kontrolóri požadovali obhliadku zvierat. Od tohto okamihu nastal problém, poľnohospodár podával kontrolórom rôzne dôvody, prečo to nie je možné. Nakoniec sa vyjadril, že zvieratá mu ušli a nevedia ich nájsť.  

Z vonkajších chovov zmizlo 250 bahníc (oviec). Kontrolóri tak namiesto zvierat videli len prázdny košiar.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 121 kB; nové okno]

(20. 09. 2016)

Archív noviniek