Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W5

Študenti na úrade v Považskej Bystrici

TRENČÍN – 2.12.2015: V rámci zvyšovania finančnej gramotnosti trenčianski daniari vysvetlili študentom Obchodnej akadémie v Považskej Bystrici aj to ako zdaňovať odmeny brigádnikov. 

Počas predmetu Daňová sústava študenti Obchodnej akadémie v Považskej Bystrici navštívili pobočku daňového úradu, kde im daňoví špecialisti vysvetlili, čím sa úrad zaoberá a aké činnosti vykonáva. Keďže trenčianski daniari chceli, aby návšteva daňového úradu bola pre študentov zaujímavá, vysvetlili im, ako sa zdaňujú odmeny z dohôd o brigádnickej práci a pripravili si pre nich praktický príklad na vyplnenie daňového priznania. 

Týmto spôsobom sa učitelia odborných ekonomických predmetov z Obchodnej akadémie snažili pre svojich žiakov spojiť teóriu s praxou. Pre daniarov je táto činnosť súčasťou prevencie v boji proti daňovým podvodom. Zároveň je nástrojom na zvyšovanie finančnej gramotnosti mladých ľudí a má im ukázať, že vyplnenie daňového priznania je veľmi jednoduché aj s použitím aplikácie na portáli finančnej správy.   

 

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 118 kB; nové okno]

(02. 12. 2015)

Archív tlačových správ