Preskočiť na hlavný obsah

Sviatočné dni v práci

BRATISLAVA – 30. 12. 2013: Stovky zamestnancov finančnej správy sviatkovali v práci. Kontrola hraníc s Ukrajinou či dodržiavania zákona o elektronickej registračnej pokladnici sviatočné voľno nepozná.

Prevoz nelegálnych cigariet z Ukrajiny na Slovensko neustal ani počas Štedrého dňa. Na hraničnom priechode Vyšné Nemecké riešili počas dňa tri prípady dovozu nelegálnych cigariet. V jednom z nich odhalili čínske cigarety pomocou služobného psa. Vo všetkých troch prípadoch išlo o menšie množstvo cigariet, ktoré ukrajinskí občania pri vstupe na naše územie nepriznali.

Počas celých sviatkov neustali ani kontroly elektronických registračných pokladníc najmä v súvislosti s Národnou bločkovou lotériou. Colníci vo všetkých kútoch republiky postupne preverujú desiatky bločkov tak, aby sa občania, čo ich zaregistrovali, dostali k svojej výhre.

Posledné dni roku 2013 patria aj prechodu finančnej správy na nový portál. Ten je už teraz prístupný pre verejnosť v testovacej verzii na adrese https://tpfs.financnasprava.sk/sk/titulna-stranka.

Od nového roka štartuje povinná elektronická komunikácia pre:

  1. všetkých, ktorí sú platiteľom dane z pridanej hodnoty,
  2. daňových poradcov za daňový subjekt, ktorého zastupuje pri správe daní,
  3. advokátov za daňový subjekt, ktorého zastupuje pri správe daní,
  4. zástupcov neuvedený v písmenách b) a c) za daňový subjekt, ktorý je platiteľom dane z pridanej hodnoty, ktorého zastupuje pri správe daní.

Elektronická komunikácia je od januára povinná s každým správcom dane. Teda s daňovým aj s colným úradom.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 130 kB]

(30. 12. 2013)

Archív noviniek