Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W7

Nelegálny tabak na východe

KOŠICE/BRATISLAVA – 26. 1. 2016: 300 kíl nelegálneho rezaného tabaku a dvoch páchateľov dnes okolo obeda zadržali colníci z Kriminálneho úradu finančnej správy (KUFS) v obci Čaklov. Finančný únik na daniach je viac ako 21 000 eur.

Dnes na obed zadržali príslušníci KUFS dvoch ľudí priamo pri prevoze zásielky nelegálneho tabaku. Celé sa to odohralo na ceste v Čaklove. Radoslav S. (30) z Košíc a jeho spolujazdkyňa Mária M. (28) viezli tabak v osobnom aute šedej farby. Colníci tabak zadržali počas hliadkovej činnosti.

Celkovo colníci zadržali 15 vriec s celkovou hmotnosťou 300 kg nelegálneho rezaného tabaku. Tabak bol balený v mikroténových sáčkoch, každý po 750 gramov. Škoda, ktorá v tomto prípade vznikla na úniku na spotrebných daniach je 21 333 eur.

Vyšetrovateľ zadržal oboch pasažierov a pre muža pripravuje obvinenie z prečinu porušovania predpisov o štátnych technických opatreniach označenie tovaru podľa § 279 odst. 1, 2 písm. a Trestného zákona v platnom znení, za čo im hrozí trest odňatia slobody na jeden až päť rokov.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 122 kB; nové okno]

(26. 01. 2016)

Archív tlačových správ