Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server 14

Zaistený tabak, cigary aj cigarety bez slovenskej kontrolnej známky

BRATISLAVA/PEZINOK, 29.05.2019: Kriminalisti z Kriminálneho úradu finančnej správy zaistili v okrese Pezinok takmer 1,5 t tabaku, viac ako 3 000 ks cigár a 150 000 ks cigariet bez slovenskej kontrolnej známky. Pri akcii zadržali 3 podozrivé osoby, stíhané sú na slobode.  

Kriminálny úrad finančnej správy na základe operatívno-pátracej činnosti a získaných informácií vykonali v okrese Pezinok tri domové prehliadky a  štyri prehliadky iných priestorov a pozemkov. Pri prehliadke zaistili celkovo 1 425 kg tabaku, 3 194 ks cigár a 150 000 ks cigariet bez označenia slovenskou kontrolnou známkou tak, ako to vyžaduje zákon č. 106/2004 Z.z. o spotrebnej dani z tabakových výrobkov. 

Pri akcii zadržali tri osoby pre podozrenie z participácie na nelegálnej trestnej činnosti – prechovávaní a distribúcii tabakových výrobkov bez označenia slovenskou kontrolnou známkou. Voči všetkým zadržaným podozrivým osobám vzniesol vyšetrovateľ finančnej správy obvinenie pre prečin porušenia predpisov o štátnych technických opatreniach na označenie tovaru (§ 279 ods. 1, ods. 2 písm. a) Trestného zákona) formou spolupáchateľstva. V prípade dokázania viny im hrozí trest odňatia slobody až do päť rokov. Osoby sú stíhané na slobode. 

Škoda spôsobená voči štátnemu rozpočtu Slovenskej republiky bola vyčíslená na 124 597,50 eur. 

 

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 291 kB; nové okno]

Informácia: K tlačovej správe prislúcha tiež fotogaléria

 

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Úlohou FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Úspešný výber daní a ciel a efektívny boj proti daňovými podvodom priniesol v uplynulých rokoch do štátnej pokladnice viac o približne 3,7 miliardy eur. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk

(29. 05. 2019)

Archív noviniek