Preskočiť na hlavný obsah

Záujemcovia si na tržnici mohli načierno kúpiť tabak

ŽILINA – 22.03.2022: Príslušníci finančnej správy na Orave za asistencie služobného psa našli na tržnici nelegálny tabak. Pre záujemcov, ktorí nepožadovali doklad o kúpe, ho majiteľ uchovával pod sedadlom dopravného prostriedku. 

Príslušníci finančnej správy sa pri výkone činností zamerali na tržnicu v okrese Tvrdošín, kde kontrolovali aj odstavený dopravný prostriedok. Od majiteľa vozidla, ktorý predával tovar na jednom z predajných miest, požadovali, aby uviedol, čo sa nachádza vo vnútorných priestoroch. Aj napriek tomu, že tam podľa vyjadrenia nemal mať iný tovar ako ten, ktorý oficiálne predával, prehliadke sa nevyhol. 

Za asistencie služobného psa našli príslušníci finančnej správy pod sedadlom spolujazdca vrece obsahujúce štyri ďalšie igelitové tašky. Naplnené boli sušenou surovinou s tabakovou arómou. Podľa vysvetlenia od majiteľa išlo o tabak, ktorý si zadovážil v Poľsku a takto ho pre záujem zákazníkov nakúpil už viackrát. Doklady o jeho nadobudnutí však nemal a ani predaj neevidoval cez registračnú pokladnicu, čím obchádzal platné predpisy a platenie daní. 

Za tabak, ktorý pre chýbajúce doklady a kontrolné známky hliadka zabezpečila, hrozí majiteľovi pokuta. Zároveň bude musieť podať daňové priznanie a zaplatiť spotrebnú daň.   

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 125 kB; nové okno]

Informácia: K tlačovej správe prislúcha tiež fotogaléria

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Úlohou FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Úspešný výber daní a ciel a efektívny boj proti daňovými podvodom priniesol v uplynulých rokoch do štátnej pokladnice viac o približne 3,7 miliardy eur. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk.

(22. 03. 2022)

Archív noviniek