Preskočiť na hlavný obsah

V trafike na Záhorí predávali nelegálny tabak

TRNAVA – 13.10.2022: Príslušníci finančnej správy z Colného úradu Trnava – SCÚ Senica - centrála odhalili v senickej trafike nelegálny tabak. Majiteľka ho ukrývala pod pultom. Prípad prevzal vyšetrovateľ Kriminálneho úradu finančnej správy.

Trnavskí príslušníci finančnej správy v uplynulých dňoch vykonávali na rôznych predajných miestach v rámci Trnavského kraja kontroly zamerané na dodržiavanie daňových predpisov v oblasti spotrebných daní. Počas nich vykonali kontrolu aj v jednej z trafík v meste Senica. Počas kontroly za prítomnosti majiteľky preverili cigarety a tabak na vlastnoručné zhotovenie cigariet, ktoré boli na prevádzke viditeľne umiestnené pre konečného spotrebiteľa. Tieto tabakové výrobky boli v súlade so zákonom. 

Následne hliadka príslušníkov finančnej správy pristúpila k prehliadke skladovacích priestorov prevádzky, ktoré nie sú bežne prístupné pre zákazníkov. Za predajným pultom,  majiteľka mala ukrytých 89 balení tabaku v priehľadných plastových vreckách bez označenia slovenskou kontrolnou známkou. Okrem neoznačeného tabaku sa na prevádzke nachádzalo aj 55 spotrebiteľských balení tabaku na vlastnoručné zhotovenie cigariet označených starou kontrolnou známkou.  Celkovo hliadka počas kontroly zabezpečila  16 kg neoznačeného tabaku. Únik na spotrebnej dani z tabakových výrobkov bol predbežne vyčíslený na takmer 1 500 eur.

Trnavskí príslušníci finančnej správy vzhľadom na podozrenie zo spáchania trestného činu porušovania predpisov o štátnych technických opatreniach na označenie tovaru prípad odovzdali vyšetrovateľovi Kriminálneho úradu finančnej správy.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 126 kB; nové okno]

Informácia: K tlačovej správe prislúcha tiež fotogaléria

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Úlohou FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk

(13. 10. 2022)

Archív noviniek