Preskočiť na hlavný obsah

Vyše sto kilogramov nelegálneho tabaku

BRATISLAVA – 26.07.2021: Viac ako sto kilogramov nelegálneho tabaku zaistili minulý týždeň v okrese Vranov nad Topľou príslušníci Kriminálneho úradu finančnej správy (KÚFS). Pri akcii s názvom FIDEL zadržali dve podozrivé osoby. Výška škody na spotrebnej dani predstavuje približne sumu 10 tisíc eur.

Príslušníci KÚFS vykonali v uplynulých dňoch akciu s krycím názvom FIDEL. V rámci nej urobili dve domové prehliadky v rodinných domoch nachádzajúcich sa v okrese Vranov nad Topľou a jednu prehliadku iných priestorov a pozemkov. Kriminalisti finančnej správy našli nelegálny tabak, zaistili spolu 109,42 kg a na mieste zadržali dve podozrivé osoby.

Výška škody, ktorú spôsobili na spotrebnej dani pripadajúcej na zaistené množstvo tabaku predstavuje sumu 9 771,21 eura. Vyšetrovateľ finančnej správy začal v predmetnej veci trestné stíhanie za prečin porušenia predpisov o štátnych technických opatreniach podľa Trestného zákona. V prípade dokázania viny hrozí páchateľom trest odňatia slobody až na 5 rokov.

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Úlohou FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Úspešný výber daní a ciel a efektívny boj proti daňovými podvodom priniesol v uplynulých rokoch do štátnej pokladnice viac o približne 3,7 miliardy eur. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk.

(26. 07. 2021)

Archív noviniek