Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W1

Nelegálny tabak v Žiari nad Hronom

BRATISLAVA – 22. 05. 2015: Takmer tonu nelegálneho tabaku zadržali včera colníci z Kriminálneho úradu finančnej správy (KUFS) v Žiari nad Hronom. Predbežná škoda na daniach predstavuje cca 70 000 eur.

Colníci KUFS získali informácie o preprave a distribúcii nelegálneho tabaku v Žiari nad Hronom. Na základe nich vykonali včera štyri prehliadky iných priestorov a pozemkov, konkrétne garáží a osobného auta. Počas prehliadok našli 561 kg nelegálneho tabaku, ktorý bol balený v 150 gramových sáčkoch bez kolkovej známky. Ďalej našli a zadržali 260 kg voľne sypaného tabaku (tzv. šupináč).

Spotrebiteľské balenia tabaku musia byť podľa nového zákona od 1. decembra 2014 taktiež označené kolkom. Sáčky bez kolku bolo možné predávať najneskôr do 31. marca 2015.

Únik na spotrebnej dani a dani z pridanej hodnoty predstavuje v tomto prípade 70 057 eur.

Vyšetrovateľka vypočula Ľubomíra M. (59) zatiaľ ako svedka. V najbližších dňoch bude voči nemu vznesené obvinenie za prečin porušenia predpisov o štátnych technických opatreniach na označenie tovaru podľa § 279 ods. 1, ods. 2 písm. a) Trestného zákona. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody 1 – 5 rokov.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 199 kB; nové okno]

(22. 05. 2015)

Archív tlačových správ