Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server 16

Odsúdeným poslali zásielku nelegálneho tabaku a cigariet

ŽILINA – 24.07.2019: Žilinskí príslušníci finančnej správy tento rok zabezpečili už druhý balík s nelegálnym tabakom a cigaretami, ktoré sa mali dostať k odsúdeným.

Príslušníci finančnej správy z Colného úradu Žilina boli privolaní do ústavu na výkon trestu odňatia slobody k zásielke adresovanej jednému z väzňov. Dôvodom bol jej obsah. Išlo o 20 balení tabaku maďarského pôvodu a plastové vrecko s tabakovou sušinou v neoriginálnom balení. Celá zásielka vážila takmer 2 kg. Problém bol v tom, že nájdené tabakové výrobky neboli označené platnou kontrolnou známkou, čo je základnou podmienkou na to, aby sa mohli predávať, skladovať alebo prepravovať.

S podobnou situáciou sa príslušníci finančnej správy stretli aj v marci tohto roka. Vtedy neprešiel kontrolou balík doručený odsúdenej osobe, v ktorom sa nachádzalo 2 600 ks cigariet a 704 g tabaku. Väčšia polovica balení cigariet pochádzala z Ukrajiny. Polkilové igelitové vrecko so svetlohnedou zmesou s arómou po tabaku označenie nemalo žiadne.

Tabakové výrobky, ktorým chýbala platná kontrolná známka alebo osoby nevedeli preukázať, akým spôsobom ich nadobudli, boli finančnou správou zabezpečené a budú predmetom ďalšieho konania.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 123 kB; nové okno]

Informácia: K tlačovej správe prislúcha tiež fotogaléria

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Úlohou FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Úspešný výber daní a ciel a efektívny boj proti daňovými podvodom priniesol v uplynulých rokoch do štátnej pokladnice viac o približne 3,7 miliardy eur. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk.

(24. 07. 2019)

Archív noviniek