Preskočiť na hlavný obsah

Na colných úradoch inštalujeme platobné terminály

BRATISLAVA – 30.11.2020: Finančná správa urobila ďalší krok k modernej inštitúcii. Na colných úradoch zavádza platobné POS terminály. Ich pilotné testovanie sa začalo dnes na dvoch pobočkách bratislavského colného úradu na letisku M. R. Štefánika. Slúžiť majú na úhradu colného dlhu či sankcií.

Finančná správa prijala ďalšie proklientské opatrenie. Na colných úradoch inštaluje platobné POS terminály. Slúžiť budú na prijímanie bezhotovostných platieb. Ide o ďalšie zjednodušenie komunikácie klientov s finančnou správou.

Týmto opatrením tak opäť vychádzame v ústrety našim klientom. Na základe ich požiadaviek a v rámci modernizácie služieb sme odštartovali pilotné testovanie terminálov na Pobočke Colného úradu Bratislava Letisko a Pobočke Colného úradu Bratislava Letisko – Cestovný styk. Jeden mobilný a jeden stacionárny POS terminál budú slúžiť na úhradu colného dlhu i pokút.

Pilotný projekt bude trvať dva mesiace, teda do konca januára budúceho roka. Po jeho vyhodnotení sa platobné POS terminály začnú používať aj na ostatných colných úradoch v počte 75 kusov. Proklientsky prístup je pre finančnú správu jednou z priorít pri zlepšovaní služieb a v tomto koncepte bude aj naďalej pokračovať. Finančná správa spustila projekt v spolupráci so Štátnou pokladnicou.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 121 kB; nové okno]

Informácia: K tlačovej správe prislúcha tiež fotogaléria

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Úlohou FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Úspešný výber daní a ciel a efektívny boj proti daňovými podvodom priniesol v uplynulých rokoch do štátnej pokladnice viac o približne 3,7 miliardy eur. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk

(30. 11. 2020)

Archív noviniek