Preskočiť na hlavný obsah

Aj žilinskí colníci pomáhali pri celoplošnom testovaní

ŽILINA – 09.11.2020: V rámci akcie „Spoločná zodpovednosť“ pomáhali Ozbrojeným silám Slovenskej republiky pri testovaní občanov na COVID – 19 aj príslušníci finančnej správy z Colného úradu Žilina.  

Úlohou colníkov počas testovania občanov bolo zabezpečiť okamžité potreby podľa usmernení regionálnych veliteľov OS SR a koordinátorov colného úradu, predovšetkým usmerňovať občanov v okolí odberných miest, dohliadať na dodržiavanie poriadku a bezpečnosť pracujúcich tímov. Colníci zo žilinského colného úradu boli v rámci tejto akcie vyslaní na odberné miesta do regiónov Žilina, Martin a Ružomberok. 

Jeden z nich na odbernom mieste v Žiline počas oboch víkendov nahradil chýbajúceho vojaka. Prevzal na seba veliteľské povinnosti a postaral sa o plynulý a bezproblémový priebeh testovania na tomto stanovišti. Okrem administratívnych činností a zaobstarania potrebného materiálu tiež koordinoval členov tímu, aby akcia prebehla bezpečne, rýchlo a hladko. 

Počas testovania sa pracujúcemu tímu do cesty postavila aj prekážka a to doslova v podobe „rebela“, ktorý sa na odberné miesto dostavil potužený alkoholom a s úmyslom poburovať občanov. Testovať sa nedal, z navštíveného priestoru ho museli vykázať. 

Aj napriek tomu, že uplynulé víkendy boli náročné, viacerí kolegovia z tímov hovoria, že boli príjemne prekvapení z pozitívneho postoja väčšiny ľudí, ktorí sa prišli dať testovať. Boli disciplinovaní, trpezliví a hlavne často im vyjadrovali vďačnosť.  

Colníci chcú vyjadriť poďakovanie všetkým občanom, ktorí nepodcenili nebezpečie nákazy a zúčastnili sa testovania a taktiež všetkým zúčastneným zložkám operácie - zdravotníkom, vojakom, policajtom, starostom, primátorom aj dobrovoľníkom. Táto akcia preverila ich úzku vzájomnú spoluprácu, ktorá fungovala nielen na profesionálnej, ale aj priateľskej úrovni, čo vnieslo do spoločných tímov dobrú atmosféru a pohodu pri práci.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 128 kB; nové okno]

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Úlohou FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Úspešný výber daní a ciel a efektívny boj proti daňovými podvodom priniesol v uplynulých rokoch do štátnej pokladnice viac o približne 3,7 miliardy eur. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk.

(09. 11. 2020)

Archív noviniek