Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W5

Tisícky cigariet mali skončiť na našom trhu

BRATISLAVA/UBĽA – 26. 08. 2013: Colníci spolu s políciou zaistili 60 000 kusov cigariet a dvoch pašerákov. Únik na spotrebnej dani z tabakových výrobkov vo výške cca 8 156,16 eur.

Dňa 23. 8. 2013 vo večerných hodinách policajti z oddelenia hraničnej kontroly spozorovali dvoch mužov, ktorí v lese prekročili štátnu hranicu. Tí niesli ruksaky, v ktorých colníci odhalili nelegálne pašované cigarety. K prípadu privolali vyšetrovateľa Kriminálneho úradu finančnej správy. Muži boli ukrajinskej národnosti a putovali do cely predbežného zadržania.

Colníci v lese zaistili 300 kartónov, v ktorých bolo 60 000 nelegálnych cigariet čínskej značky. Tie boli v dĺžke tabakového povrazca do 80 mm bez platnej slovenskej kontrolnej známky.

Vyšetrovateľ Kriminálneho úradu FS obvinil zadržaných mužov z trestného činu porušovania predpisov o štátnych technických opatreniach na označenie tovaru v zmysle §279 odsek 1, odsek 2 písmeno a) Trestného zákona. V prípade dokázania viny hrozí obvineným trest odňatia slobody na 1 – 5 rokov.

(26. 08. 2013)

Archív tlačových správ