Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W9

Tlačivá pre rok 2016

BRATISLAVA – 10. 11. 2014: Finančná správa zverejnila tlačivá daňových priznaní pre budúci rok. Podklady pre tvorcov softvérov budú k dispozícií do pár dní. 

O necelé dva mesiace sa začne hektické obdobie podávania daňových priznaní. Ako prvé čakajú na podnikateľov nové pravidlá pre daň z motorových vozidiel. Daňové priznanie na daň z motorových vozidiel je potrebné podať do konca januára 2016. Tlačivo pre tento typ daňového priznania je dostupné na portáli finančnej správy v katalógu formulárov. 

Medzi najdôležitejšie daňové termíny roka nepochybne patrí termín 31. marca 2016, kedy je posledný deň na podanie daňového priznania na daň z príjmu za predchádzajúci rok. Na portáli finančnej správy už teraz nájdu daňovníci tlačivá:

  • daň z príjmu fyzických osôb typ A,
  • daň z príjmu fyzických osôb typ B,
  • daň z príjmu právnických osôb. 

Tlačivá sú dostupné na portáli finančnej správy v katalógu vzorov tlačív vo formáte pdf, teda sú dostupné na vytlačenie a ručné vypísanie.

V najbližších týždňoch zverejníme aj podklady pre tvorcov  účtovných softérov. Ide o tzv. XSD schémy pre nové formuláre na daňové priznania k dani z príjmov fyzických osôb typ A a B a taktiež pre právnické osoby za obdobie 2015. Papierové daňové priznania budú verejnosti k dispozícií v decembri a interaktívne elektronické formuláre počas januára budúceho roka.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 210 kB; nové okno]

(10. 11. 2015)

Archív tlačových správ