Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server 15

V Trenčíne zaistené nelegálne tabakové výrobky

TRENČÍN – 12. 02. 2016: Kriminálny úrad finančnej správy v spolupráci s Colným úradom Trenčín zadržali nelegálny tabak. Pri prehliadke prenajatých priestorov garáže a v zaparkovanom dopravnom prostriedku pred garážou v Trenčíne boli ukryté cigary a tiež rezaný tabak. Škoda na spotrebnej dani z tabakových výrobkov, ktorá by vznikla štátu uvedením tohto tovaru na trh je 23 275 eur.

Počas tohto týždňa colníci z Trenčína kontrolovali osobné auto šedej farby, nakoľko mali informácie o obchode s nelegálnym tabakom. Podozrenie sa potvrdilo a u šoféra Patrika K. (26) z Trenčína našli nelegálne cigary. Následne privolali aj vyšetrovateľa Kriminálneho úradu finančnej správy a spoločne skontrolovali aj garáž na Panenskej ulici v Trenčíne.

Počas kontrol celkovo zaistili:

  • 2 008 kusov cigár,
  • 1 641 spotrebiteľských balení tabaku,
  • viac ako 90 kg tabakovej zmesi.

Tabakové výrobky zaistili previezli do skladu Colného úradu Trenčín, kde z nich boli odobraté vzorky za účelom expertízneho skúmania.

V danom prípade, vzhľadom na zaistené množstvo nelegálnych tabakových výrobkov, vzniklo podozrenie zo spáchania trestného činu vo veci porušovania predpisov o štátnych technických opatreniach na označenie tovaru a krátenie spotrebnej dane z tabaku. Ďalšie potrebné úkony pri objasňovaní prípadu už prebiehali v kompetencii Kriminálneho úradu finančnej správy, uzavrela Renáta Peťovská, hovorkyňa Colného úradu Trenčín.

V prípade preukázania viny hrozí páchateľovi za takýto trestný čin podľa trestného zákona trest odňatia slobody na 1 až 5 rokov.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 214 kB; nové okno]

(12. 02. 2016)

Archív tlačových správ