Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server 16

Trnavskí colníci skontrolovali počas leta takmer 1 000 obchodníkov. Tí však stále nerešpektujú zákon

TRNAVA - 19. 08. 2014: Trnavskí colníci kontrolovali obchodníkov aj počas letných dní. Tí z Trnavského kraja sa však stále nepoučili. Takmer 40 % z nich porušila zákon o používaní elektronickej registračnej pokladnice.

Do kontrol boli zapojení colníci z Trnavy, Senice, Skalice, Piešťan, Galanty a Veľkého Medera. Počas 9 týždňov vykonávali kontroly po celom Trnavskom kraji. Skontrolovali tak 917 prevádzok,  pričom porušenie zákona bolo zistené v 348 z nich.

Najčastejším porušením zákona zo strany obchodníkov bolo:

  • nezaevidovanie tržby v pokladnici,
  • nevydanie pokladničného dokladu,
  • vydanie pokladničného dokladu, ktorý však nespĺňal náležitosti zákona. 

Obchodníci často zabúdajú aj na povinnosť, ktorá im pribudla od januára 2014, a to sprístupniť na každom predajnom mieste v zmysle zákona vyobrazenie pokladničného dokladu pre kupujúcich dodala Iveta Švárna, hovorkyňa Colného úradu Trnava.

Colníci na mieste uložili obchodníkom pokuty v celkovej výške 54 725 eur.

 „Trnavskí colníci v takýchto kontrolách intenzívne pokračujú po celom území Trnavského kraja a nie je vylúčené, že sa vrátia i na skontrolované miesta,“ skonštatovala Iveta Švárna, hovorkyňa Colného úradu Trnava.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 157 kB]

(19. 08. 2014)

Archív noviniek