Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W9

V Trnavskom kraji skončilo v rukách colníkov 55 000 falzifikátov

TRNAVA – 03. 01. 2017: Počas roka 2016 odhalili colníci v Trnavskom kraji  55 000 kusov tovaru, pri ktorom vzniklo podozrenie z porušovania práv duševného vlastníctva. Ak by sa  tento dostal na trh a predával ako originály majiteľom ochranných známok by vznikla škoda vyše 1 milión eur.

Tovar, pri ktorom vzniklo podozrenie z porušovania práv duševného vlastníctva odhalili trnavskí colníci na pobočkách v  Dunajskej Strede a  v Brodskom v rámci vykonávania kontrol pri dovoze tovaru z tretích krajín a na Staniciach colného úradu v Senici a vo Veľkom Mederi v rámci kontrol na vnútornom trhu (tržniciach, predajniach). Takmer všetok odhalený tovar pochádzal z Číny. 

Ako informoval Jozef Belan, hovorca Colného úradu Trnava trnavskí colníci zadržali pri týchto kontrolách 55 000 kusov tovaru. Išlo najmä o  hračky, kuchynské potreby, kabelky, ponožky  atď.  Škoda, ktorá by vznikla majiteľom ochranných známok ich predajom na trhu ako originálnych výrobkov bola  vyčíslená konkrétnymi majiteľmi na 1 200 000 eur.  

Najviac zadržaných napodobenín bolo reprodukciami ochranných známok GUCCI, NIKE,  NICER DICER, DISNEY, LEGO a iné. 

„Upozorňujeme predovšetkým kupujúcich, ktorí sa dajú nalákať na nízke ceny falzifikátov oproti originálnym výrobkom, že práve takýto falšovaný tovar svojou kvalitou, zložením a vyhotovením môže byť pre spotrebiteľa nebezpečný“, dodal Belan.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 200 kB; nové okno]

(03. 01. 2017)

Archív tlačových správ