Preskočiť na hlavný obsah

Trnavská hliadka finančnej správy našla v dodávke 14 utečencov

TRNAVA – 18.08.2022: Príslušníci finančnej správy z Colného úradu Trnava – SCÚ Veľký Meder odhalili dnes pri kontrole tovaru v dodávke 14 utečencov. Finančná správa ich následne odovzdala polícii.

Ozbrojení príslušníci finančnej správy z Colného úradu Trnava – SCÚ Veľký Meder dnes krátko po polnoci vykonávali na úseku cesty Veľký Meder – Dunajská Streda bežnú kontrolu zameranú na daňový dozor a colný dohľad. Počas nej spozorovali dodávkové vozidlo zn. Ford Tranzit s maďarským evidenčným číslom, ktoré sa rozhodli skontrolovať. Vozidlo prenasledovali a pred obcou Dolný Bar ho hliadka predbehla. Svietiacou tabuľou s nápisom Finančná správa – nasledujte ma, mu dávala znamenie, že má služobné vozidlo nasledovať.

V tom vodič náhle strhol riadenie do poľa a začal s vozidlom unikať. Hliadka začala vozidlo v poli prenasledovať. Následne vodič s dodávkou zastavil a dal sa na útek. Po otvorení úložného priestoru dodávky v ňom hliadka príslušníkov finančnej správy našla 14 utečencov. Po približne pol hodine vypátrala aj vodiča, ktorý sa ukrýval v poli. Ležal na bruchu v trávnatom poraste za stĺpom. Išlo o občana Moldavskej republiky. Podľa vyjadrenia nájdených osôb, všetci mali pochádzať zo Sýrie.

Príslušníci finančnej správy z Colného úradu Trnava – SCÚ Veľký Meder privolali políciu a nájdené osoby jej odovzdali. Národná jednotka boja proti nelegálnej migrácii Úradu hraničnej a cudzineckej polície momentálne vykonáva ďalšie procesné úkony. Za posledné dva mesiace ide už o tretí prípad zistenia nelegálnych migrantov trnavskými príslušníkmi finančnej správy.

Dokument:

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Úlohou FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk.

(18. 08. 2022)

Archív noviniek