Preskočiť na hlavný obsah

Ukrajinke zaistili tisícky cigariet

TRNAVA – 16.05.2022: Takmer 40 000 pašovaných cigariet známej značky zaistili počas víkendu príslušníci finančnej správy z Colného úradu Trnava. Hliadkujúci colníci ich našli počas kontroly vozidla s maďarským evidenčným číslom, ktoré prechádzalo cez bývalý diaľničný hraničný priechod Brodské.

Príslušníci zo Stanice Colného úradu Senica - centrála počas kontroly tovaru, ktorý by mohol uniknúť colnému dohľadu alebo daňovému dozoru, hliadkovali na bývalom hraničnom priechode Brodské. Počas kontroly, v sobotu 14.05.2022 v popoludňajších hodinách, zastavili osobné motorové vozidlo s maďarským evidenčným číslom, ktoré šoférovala 38-ročná Ukrajinka.

Na otázku, či prepravuje tovar, ktorý unikol colnému dohľadu alebo podlieha spotrebnej dani, neodpovedala. Po výzve na sprístupnenie batožinového priestoru ho vodička otvorila. Nachádzali sa v ňom tri cestovné kufre. Hliadka ju vyzvala na sprístupnenie obsahu batožiny. Po otvorení kufrov príslušníci finančnej správy zistili, že sa v nich preváža spotrebiteľské balenia cigariet zn. Marlboro Red a Marlboro Gold bez označenia slovenskou kontrolnou známkou. Celkovo sa v nich nachádzalo 1 978 spotrebiteľských balení cigariet, pričom únik na spotrebnej dani bol predbežne vyčíslený na 5 333 eur.

Trnavskí príslušníci finančnej správy vzhľadom na podozrenie zo spáchania trestného činu porušovania predpisov o štátnych technických opatreniach na označenie tovaru prípad odovzdali vyšetrovateľovi Kriminálneho úradu finančnej správy.

Dokument:

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Úlohou FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk.

(16. 05. 2022)

Archív noviniek