Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W9

Blokácia na hraničnom priechode Užhorod - Vyšné Nemecké ukončená

MICHALOVCE – 23. 02. 2017: Na cestnom hraničnom priechode Užhorod – Vyšné Nemecké bola o 12:15 hod. ukončená blokáda  nákladnej dopravy ukrajinskými občianskymi  aktivistami.

Štrajkujúci ukrajinskí vodiči s osobnými motorovými vozidlami, ktorí dňa 22.2.2017 úplne zablokovali nákladnú dopravu na ukrajinskej strane hraničného priechodu Užhorod - Vyšné Nemecké dňom 23.2.2017 o 12:15 hod. ukončili štrajk a uvoľnili priechod všetkým vozidlám v smere na Ukrajinu aj na Slovensko.

V danom čase colníci plynule vybavujú všetky nákladné vozidlá v oboch smeroch. V dôsledku blokády sa však vytvorili čakacie doby v oboch smeroch. Na výstupe zo Slovenska na Ukrajinu sa čaká 120 minút, na vstupe z Ukrajiny na Slovensko 90 minút, čakacie doby sa však až do rozpustenia kolón môžu zvýšiť. Aktuálne pred vstupom do colného priestoru na slovenskej strane čaká do 30 nákladných vozidiel.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 214 kB; nové okno]

(23. 02. 2017)

Archív tlačových správ