Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W5

Ukrajinec pašoval cigarety - skončil v putách

KOŠICE – 24.06.2013: Košickí colníci zabezpečili neoznačené cigarety vďaka služobnému psovi Totovi. Takmer 30 000 nelegálnych cigariet bolo ukrytých v dutinách auta. Únik na spotrebnej dani predstavuje 2 904,42 EUR.

Dňa 20.06.2013 vo večerných hodinách kontrolovali košickí colníci motorové vozidlo s ukrajinskou štátnou poznávacou značkou. Služobný pes pri prehliadke zacítil pach cigariet a označil miesto, v ktorom boli ukryté. Cigarety označené ukrajinskou kontrolnou známkou našli v konštrukčných dutinách vozidla, v priestoroch veka nádrže, podbehov, podlahy a v priestoroch zadného nárazníka vozidla.

Colníci vo vozidle našli a zadržali 29 020 kusov cigariet označených ukrajinskou kontrolnou známkou.

Počas kontroly colníci zaistili podozrivú osobu putami, nakoľko bola dôvodná obava z pokusu o útek. Vzhľadom na podozrenie z daňového úniku a zo spáchania trestného činu podľa paragrafu §279 pre porušovanie predpisov o štátnych technických opatreniach na označenie tovaru, prípad colníci odovzdali vyšetrovateľovi Kriminálneho úradu finančnej správy v Košiciach.

Ukrajinský vodič strávil víkend v cele predbežného zadržania a už dnes sa uskutočnilo tzv. „superrýchle konanie“, ktorého výsledkom je jeho okamžité vyhostenie.

(24. 06. 2013)

Archív tlačových správ