Preskočiť na hlavný obsah

Od 27. januára v bežnom režime

BRATISLAVA – 25.01.2021: Finančná správa sa dostala medzi výnimky zo zákazu vychádzania. Od stredy, 27. januára, preto ruší obmedzenia úradných hodín na svojich úradoch. Naďalej však vyzývame klientov, aby uprednostňovali eKomunikáciu. 

Finančná správa sa vracia do normálu. Od stredy, 27. januára 2021, budú jej úrady fungovať v bežnom režime, vrátane podateľní a klientskych centier. Na úrady finančnej správy sa však klienti nedostanú bez negatívneho testu. Výnimku majú aj osoby, ktoré disponujú informáciou o pozitívnom teste v čase od 1.11.2020 do 17.1. 2021 alebo sú zaočkované druhou dávkou vakcíny proti Covid-19 (najskôr po 14 dňoch). 

Finančná správa však naďalej vyzýva klientov, aby v záujme zníženia šírenia pandémie uprednostnili elektronickú komunikáciu alebo call centrum finančnej správy (048/4317222) a úrady navštevovali len v nevyhnutných prípadoch. V prípade návštevy úradov vás zároveň prosíme o dodržiavanie prísnych protiepidemiologických opatrení.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 121 kB; nové okno]

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Úlohou FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Úspešný výber daní a ciel a efektívny boj proti daňovými podvodom priniesol v uplynulých rokoch do štátnej pokladnice viac o približne 3,7 miliardy eur. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk

(25. 01. 2021)

Archív noviniek