Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server 14

Úspech nového psa finančnej správy

TRNAVA/BRODSKÉ – 18.07.2017: Počas kontrolnej akcie s novým služobným psom Zorom objavili trnavskí colníci pri obci Brodské u  19-ročného vodiča osobného automobilu neznámu rastlinnú sušinu. Ide už o druhý úspech nového psa Zora po nasadení do výkonu služby po ukončení kurzu vo výcvikovom stredisku finančnej správy. 

Včera, v poobedných hodinách, colníci z Trnavy na bývalom hraničnom prechode Brodské v smere do Slovenskej republiky vykonávali bežnú kontrolu vozidiel zameranú na dodržiavanie colných a daňových predpisov. Počas nej zastavili osobné motorové vozidlo s nemeckým evidenčným číslom. Šoféroval ho 19-ročný občan nemeckej národnosti. Okrem neho sa vo vozidle nachádzali dvaja spolujazdci, taktiež nemeckej národnosti. Na výzvu colníkov, či prepravujú tovar, ktorý podlieha colnému alebo daňovému dohľadu odpovedali záporne, na čo im colníci oznámili, že bude vykonaná kontrola so služobným psom. Počas nej trnavský psovod nasadil služobného psa Zora vycvičeného na vyhľadávanie omamných a psychotropných látok. 

Ako informoval Jozef Belan, hovorca Colného úradu Trnava pes najprv označil ruksak na zadnom sedadle a následne  tašku v batožinovom priestore. V taške sa nachádzal použitý nerezový mlynček so zvyškami rastlinnej sušiny a v ruksaku  na zadnom sedadle alobalová guľka s obsahom dvoch plastových uzatvárateľných vreciek s obsahom neznámej rastlinnej sušiny. Ďalšou kontrolou pes označil i druhý ruksak umiestnený na zadnom sedadle. V ňom sa nachádzala plechová dóza s obsahom plastových vreciek so zvyškami rastlinnej sušiny. 

Na základe týchto skutočností vzniklo dôvodné podozrenie z nezákonnej prepravy omamných a psychotropných látok. Prípad bol odovzdaný orgánom činným v trestnom konaní. 

Ide o druhý úlovok pri nasadení nového psa Zora do výkonu služby po ukončení kurzu vo výcvikovom stredisku finančnej správy. Zoro je 1,5 ročný belgický ovčiak so špecifikáciou na omamné látky a trnavskému psovodovi bol  pridelený v marci tohto roku. Zorov prvý úspech bol pred dvomi týždňami pri obci Veľké Bierovce v trenčianskom okrese na festivale Pohoda 2017, kde vyňuchal v batožine osobného automobilu taktiež neznámu rastlinnú sušinu,“ dodal Belan. 

 

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Poslaním FS je výber daní a ciel s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Úspešný výber daní a ciel a efektívny boj proti daňovými podvodom priniesol v uplynulých rokoch do štátnej pokladnice viac ako 2,5 miliardy eur. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 128 kB; nové okno]

(18. 07. 2017)

Archív noviniek