Preskočiť na hlavný obsah

Pod kobercami a dekami sa v dodávke ukrývalo 12 Sýrčanov

ŽILINA – 21.03.2023: Príslušníci finančnej správy v Námestove zastavili dodávku, v ktorej vodič nelegálne prevážal 12 osôb sýrskej národnosti. Ukrývali sa pod kobercami a dekami v ložnej časti vozidla. Prevzala si ich na miesto privolaná polícia.

Príslušníci finančnej správy si na ceste v smere Námestovo – Oravská Jasenica všimli podozrivo idúcu dodávku. Viedol ju vodič z Ukrajiny, čo zistili po tom ako vozidlo zastavili na blízkej čerpacej stanici. Keď sa kontrolujúci zaujímali, čo preváža v zadnej časti dopravného prostriedku, snažil sa ich presvedčiť, že je prázdna. Skontrolovať tieto priestory im umožnil až na opakovanú výzvu.

Po otvorení dverí k ložnej časti vozidla sa príslušníkom finančnej správy naskytol pohľad na koberce a deky, pod ktorými sa ukrývalo 12 osôb cudzej národnosti. Vodič uviedol, že nevie o aké osoby ide a ani to, či majú pri sebe doklady. Mal ich naložiť v Banskej Bystrici a prepraviť do Poľskej republiky cez hraničný priechod Bobrov. Tam mu mala byť vyplatená finančná odmena 100 dolárov za každú prepravenú osobu. Až neskôr sa zistilo, že ide o osoby zo Sýrie.

Službukonajúca hliadka na miesto privolala políciu a odovzdala prípad na ďalšie konanie.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 125 kB; nové okno]

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Úlohou FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk.

(21. 03. 2023)

Archív noviniek