Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W5

V našich budovách našli útočisko opustené a postihnuté deti

BRATISLAVA – 19. 05. 2015: Dve nehnuteľnosti, ktoré finančná správa mala dlhodobo vo svojej správe, vlani a tento rok bezodplatne previedla detskému domovu a školskému zariadeniu pre postihnuté deti. V budovách našli svoj priestor deti, ku ktorým sa osud nezachoval príliš priaznivo. 

Budovu bývalej pobočky daňového úradu v Novej Bani dostala do svojej správy Spojená škola v tomto stredoslovenskom meste, aby tam mohla zriadiť školu a školské zariadenie pre edukáciu detí s viacnásobným postihom. K prevodu nehnuteľnosti došlo na začiatku leta 2014. Priestory momentálne prechádzajú rekonštrukciou a zabezpečuje sa bezbariérový prístup pre postihnuté deti. Tie by sa mali do nových priestorov nasťahovať pravdepodobne na jeseň tohto roka. 

Vlani finančná správa rovnako ponúkla na sociálne účely ďalšiu svoju nehnuteľnosť, tento krát na Hviezdoslavovej ulici v Liptovskom Hrádku, a to Detskému domovu Kráľova Lehota. Keďže budova kapacitne aj účelovo spĺňala požiadavky pre umiestnenie chovancov detského domova, finančná správa v apríli tohto roku pristúpila k uzatvoreniu zmluvy o prevode správy tohto zariadenia. Zariadenie bude detskému domovu prevedené aj s príslušným interiérovým vybavením, aby bolo schopné okamžite naplniť účel, pre ktorý bolo detskému domovu poskytnuté. 

Finančná správa plánuje aj v budúcnosti podporovať organizácie poskytujúce sociálne a vzdelávacie aktivity pre spoločnosť.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 120 kB; nové okno]

(19. 05. 2015)

Archív tlačových správ