Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W5

V úkrytoch osobného automobilu colníci odhalili nelegálne cigarety

TRNAVA/VEĽKÝ MEDER – 22.04.2015:  Colníci z Veľkého Medera počas víkendu zaistili 28 000  nelegálnych cigariet. Únik na spotrebnej dani by predstavoval takmer 2 700 eur. 

Počas víkendu vykonávali colníci Colného úradu Trnava v rámci colného dohľadu v obci Dolný Štál (okres Dunajská Streda) akciu zameranú na kontrolu vozidiel a prepravu tovaru v cestnej premávke. V rámci tejto činnosti si colníci vytipovali aj osobné motorové vozidlo VW Golf s nemeckými evidenčnými číslami, ktorého vodičom bol 40 ročný muž chorvátskej štátnej príslušnosti. Počas kontroly bol nasadený aj služobný pes na vyhľadávanie tabakových výrobkov, ktorý ihneď označil miesta vo vozidle, kde by sa mal tovar takéhoto druhu nachádzať. Toto podozrenie bolo následne potvrdené aj použitím mobilného skenovacieho zariadenia finančnej správy, ktorým sa potvrdilo, že na týchto miestach vo vozidle sa skutočne nachádza tovar, ktorý unikol colnému dohľadu. 

Ako informovala hovorkyňa Colného úradu Trnava Iveta Švárna, po dôkladnej kontrole automobilu colníci odhalili pod čalúnením všetkých bočných dverí, ako aj pod bočnými obloženiami v časti zadných sedadiel a v operadle zadného sedadla až 1 400 spotrebiteľských balení čo predstavuje 28 000 kusov nelegálnych cigariet, ktoré neboli označené slovenskými kontrolnými známkami. Škoda na spotrebnej dani z tabakových výrobkov, ktorá by vznikla štátu uvedením tohto tovaru na trh, bola vyčíslená na 2 651 eur. 

Trnavský colníci tovar aj páchateľa zaistili a vzhľadom na podozrenie z daňového úniku a zo spáchania trestného činu porušovania predpisov o štátnych technických opatreniach na označenie tovaru následne odovzdali vyšetrovateľovi Kriminálneho úradu finančnej správy pre účely vykonania nevyhnutných procesných úkonov v trestnom konaní. Za spáchanie tohto trestného činu bol páchateľ odsúdený v superrýchlom konaní na trest odňatia slobody v trvaní 6 mesiacov s podmienečným odkladom výkonu trestu na 1 rok, dodala Iveta Švárna, hovorkyňa Colného úradu Trnava.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 199 kB; nové okno]

(22. 04. 2015)

Archív tlačových správ