Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W9

Finančná správa varuje pred falošnými daniarmi!

Bratislava – 21. 03. 2014: Na východe Slovenska „úradujú“ falošní pracovníci daňového úradu. Muž a žena sa v dedine Nižný Hrušov vydávajú za pracovníkov finančnej správy. Následne podvodom vylákajú od ľudí peniaze a na aute odídu. Finančná správa žiada každého občana, ktorý sa stretne s podobným postupom, aby nič neplatil a takéto konanie nahlásil.

Obyvateľom Nižného Hrušova dnes na dvere klopali dvaja údajný pracovníci finančnej správy. Občanom tvrdili, že majú daňový preplatok a že im ho prišli vyplatiť. Preplatok mal byť okolo 200 eur, ale oni majú len 500 eurovú bankovku. Takýmto spôsobom od ľudí vylákali 300 eur, údajne na výdavok. S týmto peniazmi išli následne do auta – pre už spomínanú 500 eurovú bankovku, ktorú im vraj prinesú. Samozrejme peniaze ani muža so ženou už viac nevideli.

Finančná správa v žiadnom prípade nenosí daňovníkom preplatky v hotovosti. Preplatky, ktoré vznikajú posielame subjektom na účet, ktorý uvedú v daňovom priznaní. Preplatky môžu vzniknúť napríklad v prípade dane z príjmov. Vracajú sa v lehote 40 dní odo dňa na podanie daňového priznania. Teda tento rok v lehote 40 dní od 31. marca 2014. Finančná správa bude teda preplatky vracať daňovníkom v máji.

Žiadame preto všetkých, ktorých neznáme osoby vyzývajú k zaplateniu nedoplatku, aby tak nerobili a nahlásili takýto telefonát na hovorca@financnasprava.sk. Prípadom sa už zaoberajú aj orgány činné v trestnom konaní.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 130 kB]

(21. 03. 2014)

Archív tlačových správ