Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W9

Colníci museli použiť varovné výstrely

BRATISLAVA – 13.6.2013: Colníci zaistili v osobnom aute 200 000 cigariet. Únik na spotrebnej dani  z tabakových výrobkov vo výške nie menej ako 18 501 eur.

Dňa 11. 6. 2013 vo večerných colná hliadka spozorovala medzi obcami Skároš a Ždaňa podozrivé motorové vozidlo s michalovskými štátnymi poznávacími značkami. Vodič podľa pokynov nezastavil,  ale prudko zabrzdil, vyskočil za auta a dal sa na útek. Po tom, čo neuposlúchol ústnu výzvu od colníkov, použili varovné výstrely a 8 krát vystrelili do vzduchu. „Nahánačka“ pokračovala ďalších 40 minút. Colníci muža zaistili na chovnej stanici koňov v obci Ždaňa. Zadržaného Kamila L. (39) následne umiestnili do cely predbežného zadržania a na druhý deň vypočuli.

Pri prehliadke auta colníci zaistili 10 000 kartónov cigariet. 200 000 nelegálnych cigariet v dĺžke tabakového povrazca do 80 mm bolo bez platnej slovenskej kontrolnej známky.

Vyšetrovateľ Kriminálneho úradu FS obvinil zadržaného muža z trestného činu porušovania predpisov  o štátnych technických opatreniach na označenie tovaru v zmysle §279 odsek 1, odsek 2 písmeno a trestného zákona. V prípade dokázania viny hrozí obvinenému trest odňatia slobody na 1 – 5 rokov

(13. 06. 2013)

Archív tlačových správ