Preskočiť na hlavný obsah

Colníci z Veľkého Medera našli marihuanu

TRNAVA/VEĽKÝ MEDER – 10. 06. 2014: Colníci z Veľkého Medera počas bežnej kontroly vozidiel objavili u maďarskej posádky marihuanu. Páchateľovi teraz hrozí trest odňatia slobody tri až desať rokov.

Dňa 06.06.2014 vo večerných hodinách kontrolovali colníci vozidlá pri hraničnom priechode s Maďarskou republikou Medveďov – Vámosszabadi. Počas nej zastavili osobné auto s maďarským evidenčným číslom. Posádkou vozidla boli traja občania z Maďarskej republiky. Po zastavení hliadkou sa posádka začala správať podozrivo nervózne. Colníci preto vykonali dôkladnú prehliadku vozidla. Počas kontroly nasadili aj dvoch  služobných  psov. Jedného na vyhľadávanie omamných a psychotropných látok a druhého na vyhľadávanie tabaku a tabakových výrobkov. V osobnom ruksaku jedného zo spolucestujúcich tak objavili 2 gramy sušiny rastlinného pôvodu. Majiteľ predmetného ruksaku sa počas podávania  vysvetlenia colníkom priznal, že ide o marihuanu, ktorú doviezol na Slovensko.

Z dôvodu, že  dovoz omamných a psychotropných látok je v zmysle platnej slovenskej legislatívy trestným činom, colníci na mieste uvedenú osobu ako aj tovar zaistili a bezodkladne odovzdali orgánom činným v trestnom konaní. Páchateľovi teraz hrozí trest odňatia slobody tri až desať rokov.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 241 kB; nové okno]

(10. 06. 2014)

Archív noviniek