Preskočiť na hlavný obsah

Veselé Vianoce a šťastný nový rok

Vážené dámy, vážení páni,

blíži sa koniec roka a to je ideálny priestor na bilancovanie. Finančná správa zvládla v tomto roku množstvo úloh, ktorých výsledkom sú lepšie služby pre Vás. Ukončili sme éru papierových colných dovozných vyhlásení. Od júla kontrolujeme nelegálny hazard, zaviedli sme informatívne oznamy „softwarning“, vylepšili sme virtuálnu registračnú pokladnicu, začíname s predvyplnenými daňovými priznaniami a mnohé ďalšie.

Finančná správa bola aktívna aj na medzinárodnej scéne. Po viac ako 20 rokoch sme opäť na čele organizácie IOTA, ktorá združuje európske daňové správy. Je to dôležitá platforma pre výmenu informácií v oblastí daní a zviditeľnenie práce finančnej správy na medzinárodnej úrovni.

Nový rok nám prinesie ďalšie výzvy, ktoré chceme zvládnuť. Ich cieľom je uľahčiť život Vám, našim klientom. Rozšírime povinnú elektronickú komunikáciu pre právnické osoby zapísané v obchodnom registri a od druhej polovice roka aj pre fyzické osoby - podnikateľov. Budeme pokračovať v proklientskom prístupe finančnej správy – rozšírime obojsmernú komunikáciu, posilníme call centrum a rozdelíme daňové subjekty v Indexe daňovej spoľahlivosti na spoľahlivé, menej spoľahlivé a nespoľahlivé. Spoľahlivých budeme podporovať a nespoľahlivých čaká masívnejšia represia. Veľkým daňovým subjektom poskytneme lepší komplexný servis v daňovej a colnej agende. Zvýšime elektronizáciu a postupne spravíme z finančnej správy bezpapierovú inštitúciu. Mottom všetkých zmien je „menej administratívy a viac výkonu“.

Za seba a za celé vedenie finančnej správy Vám želám pokojné Vianoce s najbližšími, veľa radosti a oddychu. V novom roku 2018 zase želám veľa úspechov a spokojnosti s našou prácou pre Vás.

 

František Imrecze

prezident finančnej správy

(22. 12. 2017)

Archív noviniek