Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W2

Vianočná zbierka finančnej správy

Bratislava – 09. 12. 2016: Aj tento rok pomohli zamestnanci finančnej správy tým, ktorí to najviac potrebujú. Šatstvo, trvanlivé potraviny, hračky, veci dennej potreby a čistiace prostriedky sme darovali rodinám a deťom v tiesni. Vyzbierali sme tonu šatstva a trvanlivých potravín.

Finančná správa zorganizovala aj tento rok verejnú zbierku šatstva, potravín a vecí dennej potreby svojich zamestnancov pod názvom „Vianočná zbierka pre centrum pre obnovu rodiny – Dorka“. Ide o unikátne centrá, ktoré pod jednou strechou poskytujú odbornú pomoc a bývanie deťom, mladým dospelým a rodinám, ktoré sa ocitli v krízovej životnej situácii. Do zbierky sa zapojili colné a daňové úrady na celom Slovensku.

Zamestnanci darovali predovšetkým hygienické a čistiace potreby ale aj oblečenie, obnosené, ale aj nové svetre, zimné bundy, čiapky, plienky, deky. Nechýbala ani detská obuv, korčule, písacie potreby, kočiare, školské tašky, spoločenské hry, porcelán, elektronika a mobilné telefóny. Pri trvanlivých potravinách nechýbali konzervy, instantné polievky, káva a čaje.

Textilu a šatstva sa podarilo vyzbierať 950 kg, trvanlivých potravín bolo viac ako 200 kg. Celú zbierku sme doručili priamo centrám Dorka v Košiciach, Prešove a vo Zvolene.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 197 kB; nové okno]

(09. 12. 2016)

Archív tlačových správ