Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W8

Múzeum colníctva a finančnej správy pre vás aj cez víkend

BRATISLAVA – 02.07.2020: Vďaka Múzeu colníctva a finančnej správy majú deti cez prázdniny viac kultúrnych možností ako stráviť voľné dni. Finančná správa počas letných mesiacov rozšírila otváracie hodiny svojho múzea. Múzeum je k dispozícii počas celého leta aj cez víkend od 10.00 hod. do 18.00 hod.

Múzeum finančnej správy je štandardne otvorené každý utorok a štvrtok od 9.00 hod. do 17.00 hod. Počas celého leta je ale navyše k dispozícii aj cez víkend – vždy v sobotu a v nedeľu od 10.00 hod. do 18.00 hod. Otvorené počas rozšírených otváracích hodín tak bude aj v júli a v auguste 2020.

Finančná správa chce takýmto spôsobom rozšíriť ponuku možností, ako môžu nadšenci histórie stráviť svoj voľný čas. Zároveň chce využiť jeho polohu. Múzeum sa nachádza pri cyklomoste, o turistov a výletníkov v tejto lokalite teda cez leto nie je núdza.

Návšteva múzea môže byť pre nich zaujímavým spestrením. Návštevníci môžu v múzeu vidieť zaujímavé exponáty, spoznať historický vývoj výberu mýta, cla a daní na našom území od najstarších čias až po súčasnosť. Expozíciu múzea spestrujú uniformy a pracovné nástroje colníkov. K zaujímavým exponátom patria i predmety zadržané príslušníkmi finančnej správy v súčasnosti (pašovaný tovar, nelegálny dovoz, falzifikáty známych značiek atď.).

Múzeum colníctva a finančnej správy sídli v Bratislave v mestskej časti Devínska Nová Ves (Istrijská ul. 49) v priestoroch prenajatých od mestskej časti.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 104 kB; nové okno]

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Úlohou FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Úspešný výber daní a ciel a efektívny boj proti daňovými podvodom priniesol v uplynulých rokoch do štátnej pokladnice viac o približne 3,7 miliardy eur. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk.

(02. 07. 2020)

Archív noviniek